Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Svogūnų derliaus nuėmimo iš sodo laikas ir taisyklės: kada kasti ir kaip laikyti

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!

Svogūnų derliaus nuėmimas yra svarbus kiekvieno sodininko žingsnis, reikalaujantis žinių ir įgūdžių, kad derlius būtų kuo geriau išsaugotas. Liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje svogūnai paprastai būna sunokę ir paruošti derliui. Tačiau reikia orientuotis ne tik į kalendorių, bet ir į paties lanko būklę.

Kada kasti svogūnus iš sodo

Kiekvienais metais oro sąlygos gali labai skirtis, todėl sekti tik kalendorines datas ne visada teisinga.

Jei sutelksite dėmesį tik į kalendorių, o ne į patį svogūną, galite pakenkti derliui. Jei svogūnus kassite labai anksti arba labai vėlai, ypač po lietaus, jie ilgai neišsilaikys ir bus nekokybiški.

Svogūno pasirengimą geriausia nustatyti pagal jo lapų būklę. Jei lapai pradeda džiūti arba beveik išdžiūvo, tai rodo, kad svogūnai yra paruošti derliaus nuėmimui. Net jei kai kurie lapai išlieka žali, jie turėtų pradėti geltonuoti, o tai rodo augimo pabaigą.

Visos tinkamo surinkimo ir saugojimo paslaptys

Optimalios surinkimo sąlygos

Svogūnų derlių geriausia nuimti esant sausam orui. Tai leidžia svogūnams išlikti švariems ir sausiems, o tai palengvina ilgalaikį saugojimą. Jei svogūnus skinsite po lietaus, jie gali sugerti drėgmę, todėl padidėja puvimo rizika.

Kitas svogūno brandumo rodiklis – tai, kaip lengvai jis iškyla iš žemės. Derliaus nuėmimui paruoštus svogūnus lengva ištraukti. Jei viršūnėlės visiškai išdžiūvusios, svogūnus gali būti sunkiau ištraukti, tokiu atveju rekomenduojama naudoti kastuvą. Svarbu nedaužyti svogūnų, kad išstumtų dirvą, nes tai gali juos pažeisti ir greitai supūti.

Paros laikas surinkimui

Svogūnus rekomenduojama rinkti ryte. Per naktį dirva ir svogūnai spėja atvėsti, svogūnai tampa kieti, juos lengviau ištraukti iš žemės.

Svogūnų saugojimas

Nuėmus derlių, svogūnus reikia papildomai išdžiovinti. Norėdami tai padaryti, jis išdėstomas kartu su viršūnėmis sausoje, uždengtoje patalpoje, kurioje yra gera ventiliacija. Saugokite, kad svogūnai nepatektų į saulės spindulius, tačiau vieta turi būti šilta ir sausa, pavyzdžiui, palėpėje.

Taip pat skaitykite:  Kaip ir į ką mirkyti žieminius svogūnus prieš sodinimą

Džiūvimo procesas trunka nuo vienos iki dviejų savaičių, po to viršūnes galima nuimti. Tada svogūnai dedami į dėžutes ir laikomi sausoje vietoje. Kaip pažymi sodininkas, mansarda gali būti ideali laikymo vieta.

98

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!
Ši svetainė naudoja slapukus, kad pasiūlytų jums geresnę naršymo patirtį. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų slapukų naudojimu.