Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

PSO: naudojimasis mobiliaisiais telefonais nesukelia smegenų vėžio

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!

Vakar paskelbti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) užsakymu Australijos mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai. Tyrime analizuoti 1994-2022 m. dešimtyje pasaulio šalių surinkti duomenys apie tai, ar yra ryšys tarp mobiliųjų telefonų naudojimo ir padidėjusios smegenų vėžio rizikos.

Mobiliųjų telefonų atsiradimo pradžioje daugelis ekspertų baiminosi, kad dažnas naudojimasis mobiliaisiais telefonais arti galvos gali sukelti smegenų vėžį.

Dėl šios priežasties mobiliųjų telefonų gamintojai matavo ir skelbė kiekvieno konkretaus telefono modelio radijo spinduliavimo lygius ir informavo vartotojus specialiuose lankstinukuose.

Tačiau, vakar paskelbtose Australijos radiacinės apsaugos ir branduolinės saugos tarnybos (ARPANSA) išvadose teigiama, kad ryšio tarp mobiliųjų telefonų naudojimo ir smegenų vėžio atsiradimo nenustatyta.

Remdamiesi išvadomis, mokslininkai teigia, kad bendras smegenų vėžio atvejų skaičius per visą tyrimo ir duomenų rinkimo laikotarpį išliko stabilus ir nerodė jokių svyravimų laikui bėgant, nors žmonės vis aktyviau naudojosi mobiliaisiais telefonais.

1993-2022 m. užregistruotų smegenų navikų atvejų skaičiaus didėjimas siejamas su pažangesniais diagnostikos metodais ir platesniu magnetinio rezonanso tomografijos prieinamumu.

Išvadose pažymima, kad „nuo 2003 m. smarkiai išaugus mobiliųjų telefonų naudojimui, smegenų vėžio atvejų per šį laikotarpį nepadaugėjo“.

Be to, nuo 2003 m. nepadidėjo susirgimų smilkinių skiltyse, t. y. srityje, prie kurios pokalbių metu arčiausiai priartėja mobilusis telefonas, skaičius.

Reikėtų atkreipti dėmesį į skirtumą tarp sąvokų „ryšio nėra“ ir „ryšio nenustatyta“. Iki šiol jokio ryšio nėra nustatyta ir tarp krentančių gatvėse, scenose, interviu metu, sporto rungtynėse žmonių ir vakcinų, nors kritimai prasidėjo būtent pandemijos laikotarpiu, esant aiškiam atskaitos taškui. Bet neranda, kas nereiškia, kad nėra. Tai reiškia esamu momentu, kad, cituojame: „navikų skaičiaus atvejų didėjimas“ susijęs su geresne diagnostika, t.y. daugiau nustatoma, kas neišlaiko jokios kritikos.

Taip pat skaitykite:  Pareigūno nušautos moters byloje liudiję medikai: ji puolė šaukdama, kad papjaus

Kai žmogus miršta jauname amžiuje – smegenų vėžiui aptikti pakanka paprasto skrodimo, be jokios diagnostikos. T.y. vėžio atvejai, nenustatyti esant žmogui gyvam, nustatomi po mirties arba prieš mirtį. Ir statistikai nėra skirtumo kada nustatoma – ar esant geresnei diagnostikai ir žmogui esant gyvam, ar po žmogaus mirties, diagnozuojant priežastį.

Tad ta frazė: „navikų skaičiaus atvejų didėjimas“ rodo, jog atvejų skaičius tikrai padidėjo, tačiau tyrėjai jį priskyrė ne prie padidėjimo, o prie geresnės diagnostikos. Kiekvienas gali pats sau spręsti, kaip jam priimti šio tyrimo rezultatus.

115

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!
Ši svetainė naudoja slapukus, kad pasiūlytų jums geresnę naršymo patirtį. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų slapukų naudojimu.