Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Populiarūs sodininkystės ženklai, kuriais tiki net patyrę sodininkai

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!

Sodininkai ir sodininkai, nepaisant jų patirties lygio, dažnai vadovaujasi ne tik mokslinėmis rekomendacijomis, bet ir liaudies prietarais. Šie ženklai ir prietarai perduodami iš kartos į kartą ir užima ypatingą vietą bet kurio vasaros gyventojo žinių arsenale. Nesvarbu, ar tikite jais, ar ne, jie yra kultūros paveldo dalis, padedanti mums jausti ryšį su gamta ir mūsų protėviais. Straipsnyje apžvelgsime keletą populiariausių vasarnamių ženklų ir prietarų, kurie, daugelio nuomone, tikrai veikia.

Sodo ženklai, kuriais tiki net patyrę sodininkai

Mėnulio kalendorius: augalas po mėnulio šviesa

Vienas žinomiausių ženklų – augalų sodinimas pagal mėnulio kalendorių. Svarbu atsižvelgti į mėnulio fazes – jaunatį, augantį mėnulį, pilnatį ir mažėjantį mėnulį.

  • Augantis mėnulis : šiuo metu rekomenduojama sodinti augalus, kurie veda vaisius virš žemės. Manoma, kad maistinės medžiagos ir sultys iškyla į paviršių, o tai skatina geresnį pomidorų, agurkų, salotų, žolelių ir gėlių augimą.
  • Mažėjantis mėnulis : Idealus metas sodinti šaknines daržoves, tokias kaip morkos, burokėliai ir bulvės, nes visos sultys nuteka į šaknis. Taip pat šiuo metu rekomenduojama išrauti piktžoles, kad jos nebeaugtų.

Sėklos ir sodinukai: nepasidalinkite prieš sodinimą

Egzistuoja įsitikinimas, kad sėklų ir sodinukų nereikėtų duoti kitiems, kol patys jų nepasėjote. Priešingu atveju, kaip sako prietaras, jūsų augalai gali neišdygti. Galbūt taip yra dėl to, kad geriausius reikia pasodinti namuose, o likučiais galima pasidalinti su kaimynais.

Slaptas nusileidimas: apsauga nuo blogos akies

Daugelis vasaros gyventojų mano, kad sodinimas turėtų vykti slapta nuo kaimynų. Pagal šį prietarą, jei augalus sodinsite paslapčia, jie geriau augs. Čia veikia piktos akies teorija: kad niekas neabejotų ir netyčia nesugadintų jūsų derliaus, geriau sodinkite ant gudrybės. Be to, yra nuomonė, kad geriausia sodinti ir prižiūrėti augalus „moteriškomis“ savaitės dienomis – trečiadienį, penktadienį ir šeštadienį.

Taip pat skaitykite:  Kokie yra ženklai, rodantys, kada galima kasti morkas?

Nerodyti įsigytų augalų

Dar vienas prietaras siejamas su sodinukų, gėlių ar medžių pirkimu. Manoma, kad nupirktų augalų niekam nereikėtų rodyti prieš pasodinant, kitaip jie gali neprigiti.

Pokalbis su augalais: kelias į gerą derlių

Senieji liaudies ženklai pataria kalbėtis su augalais, pagirti už grožį ir gerą derlių. Daugelis sodininkų teigia, kad tai tikrai veikia. Mokslininkai patvirtina, kad augalai gali suvokti garso virpesius ir į juos reaguoti.

Vogti augti

Tarp vasarotojų vyrauja įsitikinimas, kad jei neklausęs nuskinsi patinkančio augalo šakelę ar daigą (tai yra pavogsi), jis tikrai užaugs. Tai paaiškinama tuo, kad į pavogtą augalą žmogus nekreips tiek dėmesio, kiek į pirktą, o jei jis užaugs, bus laikomas stebuklu, patvirtinančiu ženklą.

Septynios kapeikos už dovaną

Manoma, kad už dovanotus augalus turite sumokėti, kad neatiduotumėte savo gerovės. Dažniausiai jie prašo simbolinio mokesčio – septynių kapeikų (arba grivinų). Tuo pačiu metu reikia pasakyti: „Septynios – kad visi galėtų gimdyti“.

„Pagąsdinti“ vaismedžius

Vienas įdomiausių ženklų – paprotys „baidyti“ vaismedžius. Manoma, kad jei tris kartus apeisite medį su kirviu ir grasinsite jį nukirsti, jis pradės duoti vaisių. Tai paaiškinama tikėjimu, kad medis „išsigąs“ ir pradės duoti vaisių.

91

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!
Ši svetainė naudoja slapukus, kad pasiūlytų jums geresnę naršymo patirtį. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų slapukų naudojimu.