Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Svarbios miego taisyklės norint viską suspėti, numesti svorio ir jaustis pailsėjus

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!

Šiuolaikiniame pasaulyje, kur viskas juda didžiuliu greičiu, miego problemos tampa tikra epidemija. Nuolat lenktyniaudami dėl sėkmės ir atlikdami daugybę užduočių, žmonės dažnai nepaiso kokybiško miego, o tai daro įtaką jų sveikatai ir bendrai savijautai. Tačiau norint gyventi visavertiškai ir harmoningai, svarbu išmokti taisyklingai miegoti. Straipsnyje pateikiamos kelios paprastos, bet veiksmingos taisyklės, kurios padės pagerinti miego kokybę, numesti svorio ir jaustis pailsėjusiems.

Miegas yra sveiko gyvenimo pagrindas

Miegas yra vienas iš trijų svarbiausių veiksnių, lemiančių mūsų sveikatą ir ilgaamžiškumą, kartu su tinkama mityba ir fiziniu aktyvumu. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje daugelis žmonių susiduria su miego problemomis. Remiantis medicininiais duomenimis, nuo 30% iki 48% žmonių sunkiai užmiega ar neišsimiega, o 10-30% žmonių nemiga tampa lėtine.

Miego problemų priežastys yra įvairios, tačiau pagrindinis veiksnys yra miego kultūros trūkumas. Kokybiškam poilsiui svarbu sukurti tinkamą aplinką: vėsią temperatūrą miegamajame, visišką tamsą ir triukšmo nebuvimą. Nors miesto gyvenime tai ne visada lengva, yra būdų, kaip pagerinti miegą.

Svarbios sveiko miego taisyklės, kad viską padarytumėte, numestumėte svorio ir jaustumėtės pailsėję

  • Eik miegoti prieš vidurnaktį. Manoma, kad miegas iki 00:00 yra gilesnis ir labiau atkuriantis. Tai padeda pabusti linksmiems, geros nuotaikos ir apetito.
  • Prieš miegą venkite ryškių ekranų. Likus dviem valandoms iki miego, nustokite žiūrėti televizorių, nesinaudoti telefonu ir kitomis programėlėmis. Ryški šviesa skatina kortizolio gamybą, todėl sunku užmigti ir ryte atsiranda nuovargis ir dirglumas.
  • Tinkama mityba prieš miegą. Paskutinis valgis turėtų būti 2-3 valandos prieš miegą. Jei valgysite prieš pat miegą, jūsų kūnas bus užsiėmęs maisto virškinimu, todėl bus sunku užmigti. Tačiau jei praleisite vakarienę, alkis taip pat gali trukdyti ramiam miegui.
  • Pasivaikščiokite prieš miegą. Pasivaikščiojimas gryname ore valandą prieš miegą padės atsipalaiduoti. Miegamojo vėdinimas taip pat gali padėti jums miegoti geriau, tačiau žiemą nemiegokite su atidarytais langais, kad neperšaltumėte.
  • Nemiegok savaitgaliais. Korėjos mokslininkai nustatė, kad miego laiko skirtumas darbo dienomis ir savaitgaliais neturėtų viršyti vienos valandos. Jei savaitgaliais reguliariai miegate ilgiau, tai gali sukelti lėtinį nuovargį ir net depresiją.
  • Išeik į gamtą. Du kartus per mėnesį stenkitės nakvoti gamtoje, kur tylu, tamsu ir nereikia keltis nuo žadintuvo. Tai padės atkurti natūralius bioritmus.
  • Pabuskite po pirmojo žadintuvo skambėjimo. Geriausia išmokti pabusti be žadintuvo, bet jei tai sunku, stenkitės nevilkinti pabudimo.
Taip pat skaitykite:  Kokios 5 paprastos taisyklės padės pereiti prie tinkamos mitybos?

Papildomos rekomendacijos

Aktyvus gyvenimo būdas ir reguliari mankšta skatina sveiką miegą. Be to, reguliarus seksualinis gyvenimas taip pat turi teigiamos įtakos miego kokybei. Norint atsipalaiduoti prieš miegą, praverčia meditacijos ir kvėpavimo praktikos, kurios padeda nuimti įtampą ir paruošia kūną poilsiui.

Jei išbandėte visus šiuos būdus ir vis tiek turite problemų su miegu, turėtumėte kreiptis į miego specialistą. Tinkamas miegas ne tik pagerina jūsų gyvenimo kokybę, bet ir padeda numesti svorio, normalizuoti libido ir susidoroti su sudėtingomis užduotimis nepakenkiant sveikatai. Sveikas miegas taip pat sumažina potraukį greitam maistui ir yra svarbi daugelio ligų, įskaitant vėžį, prevencija.

272

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!
Ši svetainė naudoja slapukus, kad pasiūlytų jums geresnę naršymo patirtį. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų slapukų naudojimu.