Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ar magnis maisto papildų pavidalu tikrai reikalingas organizmui, kam jį vartoti?

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!

„Ar jaučiatės pavargę ir nuolat ką nors pamirštate? Pabandykite į savo racioną įtraukti magnio! – Tikriausiai jau esate girdėję panašius patarimus iš draugų ar pažįstamų sunkiais laikais. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kiek tai pagrįsta ir kokią naudą gali duoti magnio papildymas jūsų mityboje.

Magnio vaidmuo organizme

Magnis dalyvauja daugiau nei 300 biocheminių reakcijų mūsų organizme, įskaitant ATP (adenozino trifosfato) gamybą – medžiagą, kurią galima palyginti su ląstelių baterija. Kai magnio nepakanka, ATP gamyba sulėtėja, todėl sumažėja energijos kiekis ir jaučiamas nuovargis, net jei atrodo, kad pakankamai pailsėjote.

Tačiau magnio nauda neapsiriboja energijos apykaita. Šis mineralas atlieka daugybę funkcijų:

  • Kaulų sveikata: Magnis palaiko kaulų stiprumą ir mažina osteoporozės riziką.
  • PMS ir menopauzė: padeda sumažinti priešmenstruacinio sindromo simptomus ir palengvinti menopauzę.
  • Širdies ir kraujagyslių sistema: sumažina hipertenzijos, insulto ir širdies priepuolio riziką, taip pat padeda išvengti kraujo krešulių susidarymo.
  • Organų funkcija: teigiamai veikia šlapimo pūslės, tulžies pūslės ir žarnyno sveikatą.
  • Imuninė sistema: padeda imuninei sistemai kovoti su oksidaciniu stresu ir sustiprina vitamino C poveikį.
  • Gliukozės kiekis: padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, todėl sumažėja 2 tipo diabeto rizika.

Magnio trūkumas gali neigiamai paveikti vyrų vaisingumą, sukelti depresiją, dirglumą, nuotaikų kaitą, taip pat mėšlungį, pykinimą ir potraukį cukrui. Moterims magnio trūkumas gali sukelti plaukų ir dantų problemų.

Kodėl jums gali trūkti magnio?

Magnio trūkumą dažnai lemia keli veiksniai:

  • Dieta: Kavos, druskos ir cukraus vartojimas gali sumažinti magnio kiekį, nes kava ir druska skatina magnio išsiskyrimą iš organizmo, o cukrus gali trukdyti jo pasisavinimui.
  • Ligos ir vaistai: kai kurios lėtinės ligos, tokios kaip celiakija ir Krono liga, taip pat tam tikri vaistai gali sumažinti magnio kiekį kraujyje.
  • Stresas: Šiuolaikinės gyvenimo sąlygos dažnai sukelia magnio trūkumą dėl padidėjusio streso lygio.
Taip pat skaitykite:  Kokios 5 paprastos taisyklės padės pereiti prie tinkamos mitybos?

Kaip kompensuoti magnio trūkumą

Kad organizmas gautų pakankamai magnio, į savo racioną įtraukite šiuos maisto produktus: grikius, avižinius dribsnius, kakavą, riešutus, sėklas, kiaušinius, pilno grūdo duoną, pupeles, žuvį ir jūros gėrybes, taip pat vaisius ir daržoves.

Jei magnio trūkumas patvirtinamas tyrimais, gali prireikti papildų ar vaistų. Magnio formos yra įvairios: magnio malatas padeda atsistatyti raumenims, L-treonatas gerina atmintį ir pažinimo funkcijas, o glicinatas yra labai biologiškai prieinamas ir nesukelia dažno šlapinimosi.

Prieš pradedant vartoti magnio papildus, rekomenduojama pasitarti su gydytoju, kad išvengtumėte galimo šalutinio poveikio ir perdozavimo. Taip pat svarbu atsiminti, kad magnis nesikaupia organizme, o perteklinis magnis dažniausiai pasišalina, jei inkstų funkcija normali.

Dabar, kai žinote, kodėl magnis yra toks svarbus jūsų sveikatai ir kur jo galite rasti, galbūt verta persvarstyti savo mitybą ir atlikti reikiamus pakeitimus.

199

Patiko straipsnis? Pasidalink juo su kitais!
Ši svetainė naudoja slapukus, kad pasiūlytų jums geresnę naršymo patirtį. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų slapukų naudojimu.